Apie domenus

Kuomet kalbame apie IT sritį, reikia akcentuoti, kad yra labai daug įvairių procesų, dalykų bei reiškinių, apie kuriuos galima kalbėti. Vienas iš tokių – domenai. Nors nemaža dalis žmonių žino, kas tai yra, reikia akcentuoti, kad tik labai nedidelė dalis įmonių galėtų pasigirti puikiomis žiniomis apie domenus. Jei ir jūs esate vienas iš tų žmonių, galite būti tikri, jog perskaitę šį tekstą, turėsite visą informaciją reikalingą informaciją apie juos.

Visų pirma, reikia pastebėti, kad domenai yra tas veiksnys, be kurio, negalėtų, egzistuoti jokia interneto svetainė. Atsižvelgiant į tai, belieka tik suformuoti šio reiškinio sąvoką: pasirodo, domenu galime vadinti unikalų internetinį adresą.

Tiems, kurie dar nei karto nėra susidūrę su domenais, gali kilti klausimas: o kas turi sugalvoti domeną? Kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad šią užduotį turi įveikti įmonės, kurios juos ir registruoja. Tačiau iš tiesų yra visa kitaip – pasirodo, tai, koks bus domeno vardas, sprendžia pats asmuo, kuris ir nori jį įregistruoti. Na, o kai ši užduotis jau yra įveikta, tokiu atveju belieka tik kreiptis į domenus registruojančią įmonę.

Tam, kad jūsų sugalvotas domenas būtų įregistruotas, teks mokėti registravimo mokestį. Nors jis gali būti skirtingas dėl tam tikrų veiksnių, bet kuriuo atveju jis nebus didelis – nesieks daugiau nei keliolikos eurų.

Ne ką mažiau svarbus yra ir kitas dalykas. Tai – domeno unikalumas. Kaip žinia, kiekvienas domenas turi būti unikalus, priešingu atveju, jo egzistavimas bus tiesiog neįmanomas. Taigi, kalbant apie jo unikalumą, reikia paminėti du dalykus: visų pirma, kiekvienas asmuo, kuris nori registruoti domeną, turi būti pakankamai sumanus – tik tokiu būdu bus galima registruoti domeną (na, o šaltinių, iš kur semtis idėjų, yra labai daug, nemaža jų dalis – visai netikėti, pavyzdžiui, mintis apie tai, kokiu vardu registruoti domeną gali toptelti į galvą kelionės metu ar tiesiog laukiant savo eilės pas kirpėją); kitas dalykas – kiekvienas žmogus, kuris nori registruoti domeną, turi žinoti, kaip patikrinti jo unikalumą, juk šiuo metu egzistuoja tūkstančių domenų, todėl tikėtina, kad jūsų sugalvotas variantas bus panašus į kurį nors jau egzistuojantį. Vis dėlto, sugalvojus vienokį ar kitą vardą, jums nereikia sukti galvos mąstant, unikalu tai ar ne - iš tiesų viskas yra labai paprasta – tereikia patikrinti sugalvoto domeno vardą tam tikroje svetainėje. Jei jis nebus unikalus, pamatysite apie tai pranešimą ir turėsite galvoti naują vardą, tuo tarpu, jei jis bus unikalus, teliks registruoti.

Registruok domeną